Medzinárodný deň žien sa blíži a spolu s ním aj obľúbená tradícia darovania kvetov. Tento zvyk už máme v sebe hlboko zakorenený a mnoho ľudí ho považuje za samozrejmosť.

Poznáte však príbeh, ktorý z 8. marca spravil deň, ktorým dnes je?

 

Všetko začalo ženskými právami

Pôvod tohto sviatku môžeme hľadať na začiatku 20. storočia, kedy sa začali vyvíjať aktivity smerujúce k rovnoprávnosti a zlepšeniu pracovných podmienok pre ženy.  

Iniciatíva rýchlo získala medzinárodnú podporu a postupom času sa 8. marec stal dňom, kedy krajiny oslavovali prínos žien pre spoločnosť.

V osobnejšej rovine ho dodnes využívame na to, aby sme si pripomínali dôležité ženy v našich životoch a mohli im kyticou či malou pozornosťou prejaviť úctu, uznanie alebo jednoducho lásku.

 

 

Mimóza

Vedeli ste, že MDŽ má v niektorých krajinách svoj "oficiálny" kvet? V Taliansku je to Mimóza, známa aj pod názvom Akácia.

Čarovné žlté guľôčky môžu na prvý pohľad pôsobiť ako jemné a krehké kvety. Rastú však z odolného kríku, ktorý dokáže prežiť aj v nehostinnom prostredí a dokonca sa využívajú v tradičnej medicíne pre ich upokojujúce a protizápalové účinky.

Mimóza je tak symbolom odolnosti a sily, no zároveň aj jemnosti a starostlivosti. Jednoducho ideálny darček na sviatok žien.

Bonusom je, že pre svoj tvar sa nám ideálne kombinujú s inými kvetmi. Či už s ružami, ktoré nikdy nevyjdu z módy, alebo elegantnými tulipánmi priamo z našej slovenskej farmy.

 

Kúpte kyticu u nás a dostanete zľavu

Ak sa rozhodnete svoje milované ženy obdarovať kyticou od nás, nezabudnite cez náš e-shop využiť kód MDŽ15, s ktorým získate zľavu 15 % pri nákupe nad 55 €. Zľavu je možné využiť od 05.03. - 07.03.2023.

 

Kde všade sme použili Mimózu?

Používame ju ako čerstvú, či sušenú. Do miešaných jarných kytíc, slávnostných kytíc, vencov a rôznych aranžmánov.