Jar je čarovným ročným obdobím pre floristov, aj milovníkov kvetov. Keď sa chladné zimné mesiace končia, svet začína opäť ožívať. Stromy začínajú pučať, vtáky štebotať a kvitnú kvety každého druhu. Práve jeden kvet, ktorý počas tejto sezóny obzvlášť vyniká, je Ruža.

 

 

Ruže sú jednou z najobľúbenejších kvetov na celom svete, a to z dobrého dôvodu. Sú známe svojimi krásnymi kvetmi, rôznymi farbami a vôňou. Sú všestranným kvetom, ktoré sa dajú použiť na rôzne spôsoby. Od jednoduchej kytice až po prepracovaný slávnostný aranžmán.

 

 

 

 

Jedným zo spôsobov, ako využiť Ruže počas jari, je zmiešať ich s inými kvetmi. Tulipány, Narcisy a Hyacinty sú obľúbené jarné kvety, ktoré krásne dopĺňajú Ruže. Dajú sa skombinovať s Ružami v pastelových odtieňoch pre jemný, romantický vzhľad, alebo s jasnými, odvážnymi farbami pre dosiahnutie dramatickejšieho efektu.

 

 

 

 

Ďalším skvelým spôsobom využitia ruží na jar, je zakomponovať ich do svadobných aranžmánov. Jar je obľúbeným obdobím svadieb a ruže sú klasickou voľbou pre svadobné kytice a ozdoby. Do takýchto aranžmánov a kytíc používame ruže v romantických odtieňoch ružovej, bielej alebo broskyňovej v kombinácii s Eustomou, ktorá veľmi často ruže pripomína, Gypsomilkou, Limonkou, alebo inými drobnými kvietkami, ktoré Ruže podporujú a dokonale dopíňajú.

 

 

Ak hľadáte niečo o trochu jedinečnejšie, odporúčame trsové ruže. Tie majú prirodzenejší, naturálny vzhľad oproti tradičným ružiam a sú dostupné v rôznych farbách a druhoch. Sú ideálne na vytvorenie rustikálneho alebo vintage vzhľadu a dobre sa spájajú s inými jarnými kvetmi, ako sú Pivonky a Ranunculus.

Bez ohľadu na to, aká kombinácia Ruží sa vám páči, určite dodajú krásu a eleganciu každému aranžmánu. Sú to nadčasové kvety, ktoré len tak nevyjdú z módy. Pozrite sa na naše jarné magické kombinácie, ktoré vytvárame pomocou ruží.